poniedziałek, 7 kwietnia 2014

ANIME WIOSNA 2014Ponieważ rozpoczął się wiosenny sezon premier anime, zapraszam na post poświęcony czekającym na nas nowościom....


Abarenbou Rikishi!! Matsutarou (Toei Animation) adaptacja mangi
Premiera: 6.04.2014
Gatunek: Shounen
Kategoria: Sport

Seria sportowa związana z i zapasami sumo. Pomimo, iż doceniam ideę i próbę zmierzenia się z tematem bądź co bądź, niełatwą, gdyż trudniej jest stworzyć godnego uwagi bohatera (będącego, po prostu spasionym chłopem) niż chłopaka wyglądającego niczym młody Bóg, jakoś nie mogę przekonać się do tej tematyki.
Akuma no Riddle (Diomedea) adaptacja mangi
Premiera: 4.04.2014
Odcinki: 13
Gatunek: Akcja, Yuri
Kategoria: Szkolne

W Liceum Myoujou, szkole z internatem dla dziewcząt, kręcą się zamaskowane zabójczynie, chcące dorwać jedną z uczennic. Jedna z nich, świeżo przybyła do placówki, popełnia niewybaczalny błąd – zakochuje się w swojej niedoszłej ofierze.
Yuri doprawione motywami, dzięki której akcja może nabrać trochę tempa. Z jednej strony to plus, gdyż obecnie niewiele anime powstaje w tym gatunku. Z drugiej zaś, istnieje obawa, którą budzi we mnie powyższa pozycja, to to, że powstanie z tego wypruta z męskiego ego zwykła haremówka.
Baby Steps (Studio Pierrot) adaptacja mangi
Premiera: 6.04.2014
Odcinki: 25
Gatunek: Shounen
Kategoria: Sportowe, Romans, Szkolne

Eiichirou Maruo jest pierwszoklasistą, który pewnego dnia dochodzi do wniosku, że jest niezadowolony z obecnego tanu rzeczy i braku aktywności fizycznej. Odnajduje ulotkę dla Tennis Club i postanawia to sprawdzić. Bez doświadczenia i z kiepską kondycją fizyczną, wyrusza w "tenisową podróż", używając sprytu, mądrości, poświęcenia i etyki pracy. Wykorzystuje swój wrodzony pilny charakter, by rozwijać bardzo strategiczne podejście do tenisa, notatek o zwyczajach i tendencje swoich przeciwników, co pozwala mu przewidzieć ich zagrywki, nim inni przewidzą jego.W klubie chłopak pozna uwielbiającą tenis i równie poważną co on sam Natsu Takasaki.
Kolejna pozycja w kategorii sportu, której klasyczną tematykę przełamie doza romansu. o z tego wyjdzie? Cóż... ja pewnie się o tym nie przekonam, gdyż jak wyżej wspominałam nie jestem miłośniczką owej tematyki. Black Bullet (Kinema Citrus) adaptacja light novel
Premiera: 8.04.2014
Gatunek: Sci-Fi, Seinen
Kategoria: Tajemnica, Akcja

W niedalekiej przyszłości ludzkość zostaje zdziesiątkowana przez pasożyty przenoszące wirus zwany Gastreą, a pozostali przy życiu ludzie zostają zmuszeni do zamieszkania na małym terytorium. W tym miejscu żyje również chłopak o imieniu Rentaro. Pracuje on dla Służby Bezpieczeństwa - organizacji zajmującej się zwalczaniem wirusa Gastrei. W pracy partneruje mu dziewczyna o imieniu Enju. Dzięki swoim wyjątkowym umiejętnościom pewnego dnia otrzymują oni specjalne zadanie od rządu, które ma polegać na zapobiegnięciu zniszczeniu Tokio.
Nihil Novi- rzekładbym. Nadzieję budzi oprawa wizualna i nazwisko autora. Poczekamy zobaczymy...Blade & Soul (GONZO) adaptacja gry MMORPG
Premiera: 3.04.2014
Gatunek: Fantasy
Kategoria: Gry, Sztuki walki

Najnowsza produkcja GONZO jest adaptacją prawdziwej gry komputerowej osadzonej w realiach Dalekiego Wschodu, która wśród polskich użytkowników do tej pory pozostawała niemal nieznana.
Odwrotnie do  Sword Art Online i Log Horizon (w których owa tematyka została spopularyzowana), gdzie wykorzystano wymyślony od podstaw świat.
Powyższe anime to moim skromnym zdaniem próby odbudowy wizerunku studia. Ja życzę powodzenia, ale obawiam się iż roznegliżowane, biegające w bikini panienki były kolejną "nietrafioną" decyzją.

Bokura wa Minna Kawaisou (Brains­‑Base) adaptacja mangi
Premiera: 4.04.2014
Gatunek: Komedia, Obyczajowe
Kategoria: Romans, SzkolneAnime opowiada o nastolatku o imieniu Usa Kazunari, który zaczyna nowe, samodzielne życie w wynajętym mieszkaniu. Ku jego zdziwieniu, nowe lokum zamieszkuje już nieco perwersyjny lokator oraz dziewczyna, obiekt jego westchnień - Ritsu Kawai.
Czyli kolejna komedia obyczajowa, w której nie zabraknie zarówno szkolnych jak i miłosnych dylematów.  Trudno powiedzieć coś więcej, gdyż tak naprawdę  powodzenie oglądalności zależeć będzie od kreacji postaci oraz  przebiegu fabuły i co najważniejsze jak to bywa z tego typu seriami – od indywidualnych upodobań odbiorców. Nie mniej jednak ze względu na znane nazwiska w obsadzie i studio, myślę, że warto pokusić się o zapoznanie z tą pozycją. Być może pozytywnie nas zaskoczy.


Break Blade [2014] (Xebec / Production I.G.) adaptacja mangi
Premiera: 6.04.2014
Odcinki: 12
Gatunek: Fantasy, Shounen, Akcja
Kategoria: Mecha, Wojskowość


Na kontynencie Cruzon zbliża się wojna pomiędzy Królestwem Krisna i Atenami. Dużą rolę w walce odgrywa kwarc, dzięki któremu można pilotować potężne maszyny. Jedną z nielicznych osób nie potrafiących go używać jest Rygart Arrow. Okazuje się jednak, że tylko on może pilotować dopiero co odkrytego starego robota Golema. Zostaje więc specjalnie sprowadzony do stolicy, aby prowadzić walkę o kraj i przede wszystkim o życie króla Hodra i królowej Sigyn zagrożonych karą śmierci z rąk wroga. Niestety będzie to oznaczało, że będzie Rygart będzie musiał się zmierzyć ze swoim dawnym przyjacielem z czasów szkolnych Zessem. Ten zaś jest jednym z dowódców wojsk ateńskich.
W przypadku tego tytułu mamy do czynienia z „tranformacją” , w której to serial powstaje na bazie filmu pełnometrażowego, a nie jak to zazwyczaj bywa, na odwrót. W przypadku Break Blade dodatkowo, cykle sześciu filmów stworzono na bazie mangi, która sama w sobie szczytów popularności nie zdobyła.  Jednak wielowątkowa i potrafiąca zaskoczyć fabuła anime, mieszanie techniki oraz magii w przedstawionym świecie, uzupełnione o świetne efekty specjalne z pewnością przemiawiają za tym, by sięgnąć do tej pozycji w nadchodzącym sezonie.Captain Earth (Bones) aeria oryginalna 
Premiera: 6.04.2014
Gatunek: Sci-Fi, Akcja
Kategoria: Mecha

Dzień przed rozpoczęciem letnich wakacji drugoroczny licealista Daichi Manatsu zauważa nad jedną z wysp dziwnie okrągłą tęczę. Chłopak nie zastanawiając się długo postanawia podążyć za tajemniczym zjawiskiem. Chłopak odnosi wrażenie, że gdzieś już widział tę tęczę. W drodze na wyspę rozmyśla o zagadkowej śmierci ojca oraz o spotkaniu z tajemniczymi chłopcem i dziewczynką. Po dotarciu do celu spotyka robota, który zadaje mu pytanie: "Czy jesteś Kapitanem?".
Tym razem twórcy postawili na coś zupełnie innego niż zazwyczaj. Dotychczas zaskakujący i niejednokrotnie kontrowersyjni, łączący różne style, techniki i koncepcje, udowadniają, że oprócz zabawy formą i treścią potrafią również stworzyć kino nieco  poważniejsze, stawiające na rozwój fabuły a nie jedynie „dziwne metafory”. Czy ta zmiana wyjdzie studiu na dobre? Wszystko w rękach odbiorców…
 Cardfight!! Vanguard: Legion Mate Hen (TMS Entertainment) adaptacja karcianki 
Premiera: 9.03.2014
Gatunek: Akcja, Shounen
Kategoria: Demony, Gry

Ta pozycja to kolejna adaptacja gry karcianej, która nie różni się zupełnie niczym od pozostałych serii tego typu. Czy warto zatem tracić czas, na coś, co jest tym co już się oglądało, a w najlepszym przypadku może być tego kontynuacją?
 
  


Date a Live II (AIC Plus+) adaptacja light novel 
Premiera: 12.04.2014
Gatunek: Komedia, Sci-Fi, Shounen Kategoria: Mecha, Romans, Szkolne

Będzie to drugi sezon anime opowiadający o Itsuce Shido będącym uczniem liceum. Pewnego dnia podczas wakacji dochodzi do ogromnego wybuchu, który niszczy miasto. W środku powstałego krateru pojawia się dziewczyna. Wydaje się, że ta dziewczyna może mieć związek z wydarzeniami sprzed 30 lat. Teraz Kotori-jego siostra wyjawia mu, że jest dowódcą tajemniczej organizacji "Ratatosk" i nakazuje mu umówić się z dziewczyną. Te działania mają jej zdaniem uratować ludzkość od katastrofy.
Ze względu, że jest to kontynuacja pierwszej części, wierni odbiorcy mają prawo mieć wobec tej pozycji większe oczekiwania. Cała nadzieja powodzenia tego anime, tkwi w poprawnym utrzymaniu ciągłości serii oraz poziomu gagów, a przede wszystkim w zachowaniu logiki rozwoju postaci.
  


Disk Wars: Avengers (Toei Animation) na motywach komiksu 
Premiera: 2.04.2014

TwórcyToei Animation podjęli próbę połączenia komiksów o superbohaterach i mechaniki Pokemonów. Bohaterami Disk Wars: Avengers są dzieci wyposażone w Marvelowe „pokeballe” i stające do walki ze złym Lokim planującym przejęcie władzy nad światem. Truno powiedzieć mi co kolwiek na temat tego anime… Cóż… to chyba nie ta grupa wiekowa
 

Dragon Ball Kai [2014] (Toei Animation) adaptacja mangi 
Premiera: 6.04.2014
Gatunek: Shounen, Akcja, Komedia Kategoria: Sztuki walki, Super moce,

Nowa odsłona Dragon Ball Z. O wiele bardziej przystępna w odbiorze i maskuje większość niedostatków technicznych poprzedniej wersji
 
Dragon Collection (Konami) adaptacja karcianki / 
Premiera: 7.04.2014
Gatunek: Fantasy, Shounen
Kategoria: Gry

I kolejna adaptacja gry karcianej. Tym razem jednak nie taka „typowa”, gdyż dotyczy zbierania smoków. Jednak nikłe informacje na temat serialu i skąpa promocja serii mogą nie przynieść produkcji zbyt wielu oklasków.Escha & Logy no Atelier ~Tasogare no Sora no Renkinjutsushi~ (Studio Gokumi) adaptacja gry jRPG
Premiera: 10.04.2014
Gatunek: Fantasy

W "Krainie Zmierzchu" ludzie starają się odtworzyć dawne alchemiczne techniki, aby móc przeżyć ewentualny "Koniec Zmierzchu". Jednym z głównych bohaterów jest młodzieniec Logy, starający się odkryć alchemiczne metody w mieście Central, w którym znajdują się wszelkie prace badawcze. Natomiast główną bohaterką jest nastolatka Escha, która pracując dla Działu Rozwoju stara się wykorzystać swoją wiedzę na temat starożytnej alchemii. Para młodych ludzi postanawia wspólnie przyczynić się do sukcesu Działu Rozwoju...
Fantazy z dozą romansu, ciekawy krok jak na to studio, tym bardziej, że anime powstaje na bazie konsolowej gry RPG. Nadzieją na sukces tej serii jest przede wszystkim długość historii dająca wielkie możliwości fabularne.
  
Fairy Tail [2014] (A­‑1 Pictures / Bridge) adaptacja mangi 
Premiera: 5.04.2014
Gatunek: Shounen, Fantasy, Komedia
Kategoria: Magia

Kontynuacja przygód członków gildii magów Fairy Tail. Ja osobiście mam nadzieję, że nie będzie to kolejny nudny tasiemiec z rozwleczoną w nieskończoność fabułą, a status "kontynuacja" sprawi, że twórcy postawili na rozwój bohaterów i dynamiczność akcji.Fuuun Ishin Dai Shougun (J.C.Staff / ACGT) seria oryginalna
Premiera: 10.04.2014
Gatunek: Akcja, Historyczny, Sci-Fi
Kategoria: Mecha
Akcja anime rozgrywa się w alternatywnej Japonii, gdzie Restauracja Meiji nigdy nie miała miejsca.
Pod koniec Ery Edo, kraj stanął na krawędzi gigantycznego kryzysu, spowodowanego przybyciem zza morza czarnych okrętów. Jednakże Japończycy przegnali je dzięki Onigami - gigantycznym robotom istniejącym od zamierzchłych czasów. Kraj zamknął się na cudzoziemców na wieki... 
Historyczne science fiction w kategorii mecha ? Chyba podziękuję...

Gochuumon wa Usagi Desuka? (White Fox) adaptacja mangi 
Premiera: 10.04.2014
Premiera: 11 kwiecień 2014 Gatunek: Komedia, Obyczajowe

 Historia o Kokoi, która pewnego dnia, zafascynowana królikami, przychodzi do kawiarni Rabbit House. Właściwie to niemal mieszka w tej kawiarni. Spotyka tam dużo różnych dziewczyn. 
I to by było na tyle. Kawaii dziewczynki i ich przesłodzony do granic możliwości świat ? Ponownie, nie ta kategoria wiekowa...

Goukoku no Brynhildr (Arms) adaptacja mangi
Premiera: 6.04.2014
Gatunek: Dramat, Fantasy, Sci-Fi, Seinen
Kategoria: Tajemnica, Harem

Fabuła opowiada o licealiście o imieniu Ryota Murakami, który nie potrafi zapomnieć o swojej zmarłej przyjaciółce z dawnych lat. Ryota obiecał udowodnić istnienie obcych cywilizacji, przez co zapisał się do klubu astronomicznego. Pewnego dnia napotyka na swojej drodze pewną tajemniczą, dziewczynę Neko Kuroha, która wygląda identycznie jak jego zmarła przyjaciółka.
Anime będące adaptacją mangi autora, rozsławionego już dzięki Elfen Lied- Lynna Okamoto. Nie ukrywam, że zarys fabuły bardzo mnie zaciekawił. Właściwie wszystko się tu zgadza mroczny klimat, historia owiana tajemnicą... nie pasuje mi tu właściwie tylko jedno- harem.. Nie mniej jednak Goukoku no Brynhildr włączę do listy "plan to watch".Haikyuu!! (Production I.G.) adaptacja mangi 
Premiera: 6.04.2014
Gatunek: Shounen, Komedia
Kategoria: Sportowe

Pewne nieoczekiwane zdarzenie sprawiło, że w Shouyou Hinacie obudziła się miłość do siatkówki. Klub sportowy do którego się zapisał, nie miał początkowo żadnych innych członków, jednak wytrwałość chłopaka uczyniła cuda, a na końcu gimnazjum spełniło się jego marzenie o zagraniu prawdziwego meczu! Pech chciał, że przeciwnikiem okazał się zespół Tobio Kageyamy, gwiazdy ochrzczonej mianem “Króla Boiska”, który doszczętnie rozniósł przypadkowo pozbieraną drużynę Hinaty. Nasz bohater poprzysiągł zemstę, zaś po kilku miesiącach, rozpoczynając Liceum Karasuno znane z dobrej siatkarskiej ekipy, znów staje twarzą w twarze ze swoim znienawidzonym rywalem… tym razem jednak przyjdzie im zagrać po tej samej stronie siatki!  
Pozycja wywodząca się z tego samego studia co Kuroko no Basket. Dla miłośników tej kategorii polecane, ja zaś podziękuję.
Hero Bank (TMS Entertainment) adaptacja gry 
Premiera: 7.04.2014
Kategoria: Gry

Kaito Goushou, zwykły dzieciak z podstawówki, pewnego dnia zostaje obarczony długiem w wysokości 10 mld jenów (przy obecnym kursie to mniej więcej 300 mln złotych). Jak to spłacić? Jedyną metodą okazuje się nauka używania ściągniętego z sieci „Hero­‑Gi” i wygrywanie kolejnych meczów w nowym cybersporcie, nazywanym Hero Battle. Kiedy stawka jest tak wysoka, wygrana staje się koniecznością!
Kolejna seria, której głównym celem jest promocja stworzonej gry Nintendo 3DS.
Hitsugi no Chaika (Bones) adaptacja light novel 
Premiera: 10.04.2014
Gatunek: Shounen, Fantasy, Komedia, Akcja
Kategoria: Romans

Niezwykle leniwy młody mężczyzna Toru Acura zostaje zmuszony przez swoją siostrę Akari do poszukania jakiejś pracy. Przechodząc przez las, napotyka na swojej drodze tajemniczą dziewczynę Chaikę Trabant, niosącą olbrzymią trumnę. Po chwili, para zostaje z niewiadomych przyczyn zaatakowana przez potwora. Od tego czasu wszystko się zmienia.
Zarys fabuły nie mówi mi właściwie nic, a jedynie nasuwa określenie- "dziwne". Czy reżyserowi
Scrapped Princess uda się powtórzyć sukces tamtego anime? Aby się przekonac, trzeba obejrzec.


Inugami­‑san to Nekoyama­‑san (Seven)
Adaptacja mangi / Premiera: 4.04.2014
Odcinki: 12
Gatunek: Komedia, Shoujo-ai
Kategoria: Szkolne

Historia opowiada o Suzu Nekoyamie - nieśmiałej tsundere kochającej psy oraz Yachiyo Inugami - supermasochistce kochającej koty. Po spotkaniu tych dwóch zupełnie różnych osobowości okazuje się, że między dziewczynami pojawiła się chemia. 
Typowe, proste, nieskomplikowane yuri.
Isshuukan Friends (Brains­‑Base) adaptacja mangi
Premiera: 7.04.2014
Gatunek: Komedia, Dramat
Kategoria: Szkolne

Historia opowiada o nastolatku o imieniu Yuki, który probuje nawiązać znajomość z koleżanką z sąsiedniej ławki, Kaori. Niestety Kaori za bardzo nie chce się zaprzyjaźnić z kolegą i usprawiedliwia się faktem, iż jej wspomnienia związane z przyjaciółmi zanikają w ciągu tygodnia... Mimo to, Yuki i Kaori zaczynają się przyjaźnić a ich znajomość zaczyna trwać dłużej niż tydzień.
Zarys fabuły wskazuje, że będzie to prosta fabularnie powieść mająca chwycić za serce tudzież wycisnąć kilka łez widza.JoJo no Kimyou na Bouken: Stardust Crusaders (David Production) adaptacja mangi
Premiera: 5.04.2014
Gatunek: Akcja, Przygodowe, Shounen

Seria wyemitowana w zeszłym roku i obejmująca dwie pierwsze części mangi Hirohiko Arakiego, Phantom Blood i Battle Tendency, sprzedała się na tyle dobrze, że na ekrany trafiła adaptacja trzeciej części sagi.
Kamigami no Asobi (Brains­‑Base) adaptacja gry otome 
Premiera: 6.04.2014
Gatunek: Fantasy, Shoujo
Kategoria: Romans, Harem

Fabuła ma opowiadać o losach Yui Kusanagi, która otrzymuje od Zeusa zadanie nauczenia młodych bogów natury miłości. Ma to na celu wzmocnienie słabnącej więzi między światem bogów a światem ludzi.
Znów ten harem...Kanojo ga Flag o Oraretara (Hoods Entertainment) adaptacja light novel 
Premiera: 7.04.2014
Gatunek: Komedia
Kategoria: Romans, Szkolne, Harem

Historia przedstawia perypetie Souty Hatate, obdarzonego zdolnością widzenia pojawiających się nad głowami innych osób flag. Oznaczają one punkty zwrotne w życiu ludzi, takie jak miłość, nagłe nieszczęście lub nawet śmierć. Souta mieszka w męskim internacie, ale mimo to musi dzielić pokój z pięcioma ślicznotkami: Akane Mahougasawą, Megumu Touzokuyamą, Nanami Knight Bladefield, Kikuno Shoukanji i Rin Eiyuuzaki.
Jedyne co przychodzi mi na myśl to.... Komiczny romans w szkolnym haremie z chłopcem o ponadprzeciętnym wzroku w roli głównej... czy trzeba dodawać coś więcej?


Kantoku Fuyukitodoki (DLE) adaptacja mangi 
Premiera: 4.04.2014

Seria na podstawie mangi  Moyoko Anno (autorki m.in. Słodkie, słodkie czary), w której opisuje swoje życie z mężem- Hideaki Anno (znany z Neon Genesis Evangelion). Niestety jest tu tylko trzynaście trzyminutowych odcinków zrealizowanych z użyciem technologii Flash. Nie mniej jednak myślę, że warto poświecić te trzy minuty trzynaście razy i poznać nieco życie mangaki, że tak to ujmę "od mangi".Kenzen Robo Daimidaler (TNK) adaptacja mangi
Premiera: 5.04.2014
Gatunek: Komedia, Seinen
Kategoria: Ecchi, Mecha


Licealista Kouichi Madanbashi posiada cząstki Hi­‑ERo, które umożliwiają mu pilotowanie robota Daimidalera. Wraz z pomagającą mu Kyouko Sonan z organizacji Prince Beauty Parlor stawia on czoła zagrażającemu ludzkości Imperium Pingwinów.
 Połączenie Mecha+Komedia dla mnie = dramat. Kolejna pozycja, za którą podziękuję.Keroro (Sunrise) adaptacja mangi
Premiera: 23.03.2014
Gatunek: Komedia, Sci-Fi, Shounen 

"Licząca ponad 350 odcinków animowana adaptacja mangi Mine Yoshizakiego zyskała popularność nie tylko w Japonii, ale także w USA, dzięki specyficznemu poczuciu humoru i licznym nawiązaniom do popkultury." Jednak to tylko seria pięciominutowych odcinków zrealizowanych w technologii Flash.
Kindaichi Shounen no Jikenbo Returns (Toei Animation) adaptacja mangi 
Premiera: 5.04.2014
Gatunek: Shounen Kategoria: Tajemnica

Tytułowy Hajime Kindaichi to pozornie zwykły licealista. Jednak jego błyskotliwy umysł oraz pojawiające się na każdym kroku zbrodnie i zagadki czynią z niego detektywa, chcącego podążać śladem sławnego dziadka.
Z pewnością zainteresuje fanów gatunku. Co z pozostałymi widzami? KutsuDaru adaptacja książki dla dzieci
Premiera: 2.04.2014
Gatunek: Fantasy

 Podstawą dla tego anime była opublikowana przez Masafumiego Gotou książka dla dzieci, zatytułowana Kutsushita ga Daru Daru ni Nacchau Wake ~Imadoki Youkai Zukan~ opowiadającą o 44 "skarpetkowych" youkai - stworach, na widok których ludziom spadają skarpetki.
Szkoda, że nie mam młodszej siostry... w tym sezonie miałaby radochę...


La Corda d'Oro: Blue Sky (TYO Animation) adaptacja gry otome
Premiera: 5.04.2014
Gatunek: Shoujo, Komedia, Dramat Kategoria: Muzyka, Szkolne, Romans, Harem


Adaptacja gry otome, która śledzi poczynania Kanade Kohinaty oraz jej relacje z innymi członkami szkolnej orkiestry.
Kontynuacja wyemitowanej w 2006 roku serii La Corda d'Oro ~primo passo~, która zebrała znacznie gorsze oceny...Lady Jewelpet (Studio Comet) seria oryginalna
Premiera: 5.04.2014
Kategoria: Dzieci

Szósta seria telewizyjna cyklu.  emitowanego od 2009 roku będąca częścią strategii promocyjnej linii zabawek i gadżetów dla dziewcząt, produkowanej przez firmy Sanrio i Sega Toys. 


Love Live! 2 (Sunrise) seria oryginalna 
Premiera: 6.04.2014
Gatunek: Obyczajowe
Kategoria: Szkolne, Muzyka

Liceum Otonokizaka znajduje się na granicy trzech dzielnic: Akihabary – mekki popkultury, która rozwija się z minuty na minutę; Kandy – konserwatywnej części miasta, gdzie wiodą prym kultura, historia i tradycja; oraz Jinbo – spokojnej okolicy dla dojrzalszej i bardziej wyrafinowanej populacji. Umiejscowiona pośród tego zderzenia trzech różnych stylów życia szkoła, stoi przed groźbą zamknięcia z powodu coraz to mniejszej ilości zapisujących się tam osób. Likwidacja planowana jest w ciągu trzech lat, jednak pewna dziewiątka uczennic nie ma zamiaru tego tak zostawić – ich celem jest stać się popularną grupą piosenkarek, by wypromować, a tym samym ocalić swoją ukochaną placówkę! 
Przyjemna powieść dla dziewcząt z fabułą, której celem jet promocja prawdziwej grupy idolek, jednak bez nadmiaru sztuczności i przesłodzenia.
 M3 ~Sono Kuroki Hagane~ (Satelight) seria oryginalna
Premiera: 22.04.2014
Gatunek: Akcja, Sci-Fi
Kategoria: Mecha


M3 opowiada o ośmiu chłopcach i dziewczynach w scenerii Tokio w niedalekiej przyszłości, gdy pojawia się dziwna ciemność, która pożera ludzkie dusze. Pojawiają się też dziwne istoty zrodzone z ludzkiej desperacji i chaosu. Do strefy avidya, jak zostaje nazwana ciemność, wyrusza ekspedycja. Na stronie przedstawiono hasło serii - "W noc spadających gwiazd... usłyszeli tę piosenkę...".
Mam nadzieję, że duży nacisk zostanie położony na ukazanie skomplikowanych relacji między bohaterami oraz pokonywanie własnych słabości.

 Mahouka Koukou no Rettousei (Madhouse Studios) adaptacja light novel
Premiera: 4.04.2014
Gatunek: Sci-Fi, Shounen
Kategoria: Romans, Magia, Szkolne

Magii nie można włożyć pomiędzy stare baśni, czy też legendy. W tym wieku Magia przerodziła się w nowoczesną technologie, dlatego też wszystkie nacje świata dołączyły do wyścigu o rozwijających się "Magików". Tatsuya Shiba jest jednym z niewielu młodych ludzi, którym udało się dostać do prestiżowej Magicznej szkoły średniej nr 1, problemem jest fakt, iż bohater nie posiada żadnych zdolności magicznych, w przeciwieństwie do jego młodszej siostry, która jest jedną z najlepszych nowo nabytych adeptów. Co stanie się z naszym Tatsuyą, i jak poradzi sobie w szkole, w której jest tak wiele "rezerwowych", którym osoby wybrane do elitarnych klas stale utrudniają życie?
Niczym zdezorientowany Harry Potter stawiający swoje pierwsze kroki w Hogwarcie. Skojarzenie niewątpliwie związane z przynależnością anime do kategorii romans, magia, szkolne. I podejrzewam, że Tatsuya, podobnie jak i Harry pomimo ciągle napotykających go trudności poradzi sobie wyśmienicie. Ale to tylko moje domysły... aby się przekonać, trzeba obejrzeć.  
Majin Bone (Toei Animation) seria oryginalna
Premiera: 1.04.2014
Gatunek: Sci-Fi
Kategoria: Gry

 Uczęszczający do liceum Shougo Ryuujin, dzięki karcie Bone, zamienia się w Bone Fighter Dragonbone w celu ratowania świata. W walce z chcącymi zdewastować Ziemię posiadaczami ciemnych kart Bone wspierać go będą trzej wojownicy białych kart.
Wybaczcie, chyba umarłam pod ciężarem ilości adaptacji karcianek. Boże drogi....Mangaka­‑san to Assistant­‑san to (ZEXCS) adaptacja mangi 
Premiera: 8.04.2014
Gatunek: Komedia, Seinen
Kategoria: Ecchi, Harem

Czyli życie mangaki Yuukiego Aito i jego asystentki Sohoto Ashisu (a przy okazji kilku innych "koleżanek"). Mangaka ma jednak problem polegający tym, że nie potrafi "wczuć" się w tworzone przez niego postacie. Dziewczyna obiecuje, że zrobi dla Yuukiego wszystko o co tylko poprosi, jeśli tylko pomoże mu to w pracy.
Jak dla mnie brzmi nudno i przewidywalnie.
Mekaku City Actors (SHAFT) adaptacja mangi/light novel
Premiera: 13.04.2014
Odcinki: 11
Gatunek: Komedia, Sci-Fi, Dramat,
Kategoria: Romans, Nadprzyrodzone
Shintaro Kisaragi jest tzw. HikiNEET'em, który siedzie zamknięty w swoim pokoju przez dwa lata - jego życie mijało spokojnie, dopóki nie spotkał cybernetycznej dziewczyny o imieniu Ene. Pojawiła się ona nagle na ekranie jego komputera, kiedy główny bohater przez przypadek odebrał tajemniczy email wysłany przez anonimową osobę rok temu. Pewnego letniego dnia, Ene robiąc psikusa swojemu gospodarzowi doprowadziła do uszkodzenia jego komputera co zmusiło Shintaro do wyjścia na zewnątrz po raz pierwszy w przeciągu dwóch lat izolacji.... i tak oto zaczynają się ich gorąco-mgliste dni... 
Biorąc pod uwagę scenariusz, reżyserię i w ogóle studio... zapewne anime w samo w sobie będzie jedną wielką zagadką, bogatą w epizody pozornie nie pasujące do całości. Rozjaśniać zaś kwintesencję fabuły, będzie ostatni odcinek.
 Mushishi Zoku Shou (Artland) adaptacja mangi 
Premiera: 4.04.2014
Gatunek: Fantasy
Kategoria: Tajemnica, Nadprzyrodzone

Kontynuacja serii opowiadającej historię wędrowca - Ginko, który zajmuje się badaniem mushi oraz pomaga ludziom radzić sobie z problemami, których przysparzają. Bohater nie jest jednak normalnym Mushishi, gdyż swoją obecnością przyciąga mushi, przez co nie może pozostać na dіużej w jednym miejscu. 
Kontynuacja  serii po 8 latach od zakończenia emisji pierwszej części !? - to doprawdy szokujące, aczkolwiek  widzów wysoko oceniających pierwszą serię z pewnością nie trzeba będzie długo namawiać. Osobiście nie oglądałam, ale na pewno nadrobię zaległości, by móc cieszyć się najnowszą produkcją.


No Game, No Life (Madhouse Studios) adaptacja light novel
Premiera: 9.04.2014
Odcinki: 12
Gatunek: Komedia, Przygodowe, Fantasy
Kategoria: Ecchi, Nadprzyrodzone

Historia serii koncentruje się na losach dwójki rodzeństwa - Sorze oraz Shiro - legendarnych graczach cierpiących na przypadłość znaną pod nazwą "hikikomori", która objawia się całkowitym odizolowaniem od społeczeństwa. Siostra, Shiro, oraz brat, Sora, postrzegają prawdziwy świat jako kolejną, aczkolwiek wyjątkowo kiepską, grę. Pewnego dnia chłopiec o imieniu Bóg przyzywa ich do alternatywnego świata, w którym zakazane zostały wojny - w zamian wszystkie spory, od najbardziej błahych aż po wytyczanie granic państw, rozwiązywane są przy pomocy gier. W ten oto sposób ludzkość została zepchnięta przez inne rasy do jedynego pozostałego miasta. Czy Sorze i Shiro, rodzeństwu posiadającemu w sumie cztery lewe ręce, uda się zostać zbawcami ludzkości w tym alternatywnym świecie?  
Tematyka tak często poruszana, że chyba już nie uwierzę, że można stworzyć w tej dziedzinie coś zaskakującego. I do tego ta neonowo-cukierkowa grafika... wybaczcie za język, ale rzygam tęczą...
Oreca Battle (OLM / Xebec) adaptacja karcianki 
Premiera: 7.04.2014
Kategoria: Dzieci

Chłopiec imieniem Fire, wielki miłośnik gry Oreca, musi odzyskać dwanaście smoków, skradzionych przez bliżej niesprecyzowane siły zła. Oczywiście uczyni to z pomocą przyjaciół oraz potworów zaklętych w kartach do gry.
Innymi słowy.. znów o samo, tylko inny tytuł.Ping Pong The Animation (Tatsunoko Production) adaptacja mangi 
Premiera: 11.04.2014
Odcinki: 11
Gatunek: Seinen
Kategoria: Sport

Makoto Tsukimoto (noszący przezwisko Smile) oraz Yutaka Hoshino (przezwisko Peco) przyjaźnią się od dawna i razem należą do szkolnego klubu tenisa stołowego. Chociaż Smile ma niewątpliwy talent, jest na tyle pozbawiony przebojowości, że nigdy nie udaje mu się wygrać z przyjacielem. Czy to się może zmienić?
Myślałam, że w tej kategorii już nic nie może mnie zdziwić, ale... myliłam się. Dziwią mnie dwie rzeczy, mianowicie: pierwsza, że jej reżyserem jest Masaaki Yuasa, a po drugie, że dotyczy ping-ponga. Fani gatunku z pewnością obejrzą, mnie zaś ku obejrzeniu skłonić może wyjątkowa kreska.
Pretty Rhythm: All Star Selection (Tatsunoko Production) seria oryginalna
Premiera: 5.04.2014
Gatunek: Akcja, Komedia, Fantasy, Shoujo
Kategoria: Romans, Szkolne
 
Prism Show to jedyny w swoim rodzaju pokaz, łączący elementy mody, śpiewu, tańca i figurowej jazdy na łyżwach. Mistrzyniami tej podziwianej na całym świecie dyscypliny pragnie zostać wiele dziewcząt, jednak tylko nieliczne mają dość talentu, by naprawdę zabłysnąć i wymyślić własny rodzaj Prism Jump – zachwycającego publiczność skoku, stanowiącego główną ozdobę Prism Show. Laala stara się doskonalić swoje umiejętności, by pewnego dnia dorównać swoim idolkom, słynnym gwiazdom, takim jak Aira Harune, Mia Ageha i Naru Ayase (czyli bohaterki poprzednich odsłon tego cyklu). Czy jej marzenie się spełni i będzie mogła kształcić się pod ich kierunkiem?
Mam wrażenie, że ta seria została wypuszczona tylko po to, by przypomnieć o gadżetach i ubraniach dla dziewcząt sprzedawanych w sklepach marki Prism Stone.
Ryuugajou Nanana no Maizoukin (A­‑1 Pictures) adaptacja light novel 
Premiera: 11.04.2014
Gatunek: Komedia Kategoria: Romans, Supermoce

Historia skupia się wokół skarbu Nanany (ducha pięknej dziewczyny). Pewien chłopiec o imieniu Jugo zostaje zmuszony przez swojego rodzica do podjęcia nauki w liceum znajdującym się na sztucznej wyspie. Jugo, nie mając za wiele pieniędzy w kieszeni, postanawia wynająć niedrogie mieszkanie. Niespodzianką okazuje się fakt, że mieszkanie nawiedza Nanana...Niebawem, nasz bohater dołącza do klubu poszukiwaczy Zbioru Nanany, czyli skarbu posiadającego tajemnicze moce.
Jakoś pogoń za tajemniczą skrzynką pełną skarbów mnie "nie bierze".
Seikoku no Dragonar (C­‑Station) adaptacja light novel 
Premiera: 5.04.2014
Gatunek: Komedia, Fantasy Kategoria: Ecchi, Szkolne, Harem

 Historia opowiada o Ashu - kłopotliwym studencie Smoczej Akademii Ansarivan, w której ujeżdżanie czy oswajanie smoków nie stanowi dla nikogo problemów. Jedynym wyjątkiem jest biedny Ash wyśmiewany przez wszystkich, ponieważ jego smok nawet nie przyszedł na świat. Pewnego dnia smok Asha budzi się jednak w pełnej chwale, i ku zaskoczeniu wszystkich wyłania się pod postacią pięknej dziewczyny, która wkrótce stwierdza, iż jest Panią Asha a on jest jej służącym.
Osobiście mam nadzieję, że nie będzie to przeróbka, a co gorsza kopia  Machine­‑Doll wa Kizutsukunai czy Zero no Tsukaima.

selector infected WIXOSS (J.C.Staff) seria oryginalna
Premiera: 4.04.2014
Odcinki: 12 Kategoria: Gry, Psychologiczny

Nadzieja, Pożądanie, Chciwość. Dziewczyny żywiące te wszystkie uczucia w sercu, zostają wciągnięte w wir niebezpiecznej gry...
Opis zbyt skromny, by móc cokolwiek z niego wywęszyć. Niemniej jednak lubię anime należące do kategorii "psychologiczne", więc prawdopodobnie skuszę się na tę pozycję.
  
Sidonia no Kishi (Polygon Pictures) adaptacja mangi 
Premiera: 11.04.2014
Gatunek: Akcja, Fantasy, Seinen Kategoria: Nadprzyrodzone

Minęły tysiące lat od czasu, kiedy nieznana rasa obcych Gauna zniszczyła układ słoneczny. Części ludzkości udało się ocaleć i uciec na specjalnych statkach takich jak Sidonia. Nagate Tanikaze jest młodym chłopakiem, który postanawia swoją przyszłość związać z robotami. Zostaje on pilotem legendarnego robota Tsugumori i ma w ten sposób bronić ludzkości przed Gauna.
Pomimo niechęci do gatunku stawiam w tej serii na wysoką jakość scen akcji oraz pomysłowość i szczegółowość wizji "lepszego świata".


 Soredemo Sekai wa Utsukushii (Studio Pierrot) adaptacja mangi 
Premiera: 6.04.2014
Gatunek: Przygodowe, Fantasy, Shoujo, Komedia Kategoria: Romans

 Nike, uparta księżniczka Deszczowego Księstwa, obdarzona mocą sprowadzania deszczu, zostaje zmuszona do małżeństwa z Liviusem, władcą potężnego Królestwa Słońca. Ku zdumieniu Nike okazuje się, że Livius jest młodszy od niej, ale z pewnością trudno powiedzieć, by został obdarzony łatwym charakterem. Mówiąc krótko: państwo młodzi mają poważne problemy z komunikacją. Czy tak burzliwe małżeństwo może przetrwać i jak poradzi sobie ze stającymi przed nim wyzwaniami?
Kwestie, które przemawiają za obejrzeniem anime, to fakt, że nie jest to zwykł nudny i przewidywalny romans, a opowieść z nutką humoru, fantastyki i wątków przygodowych. Do tego jest adaptacją mangi z gatunku shoujo, których liczba jest odwrotnie proporcjonalna do liczby adaptacji gier czy karcianek.
Soul Eater Not! (Bones) adaptacja mangi 
Premiera: 8.04.2014
Gatunek: Akcja, Komedia, Shounen Kategoria: Ecchi, Nadprzyrodzone

Opowieść poboczna Soul Eater'a opowiadająca historię Tsugumi Harudori zamieniającej się w halabardę.
Uważam, że tworzenie wątków pobocznych, niby mających związek, ale jednak nie z pierwowzorem było błędem, ale może tylko ja tak myślę...


Yu­‑Gi­‑Oh! Arc­‑V (Studio Gallop) adaptacja mangi
Premiera: 6.04.2014
Gatunek: Akcja, Fantasy, Shounen Kategoria: Gry  

Która to część? Ach tak, piąta. Nowa seria ma opowiadać o losach gimnazjalisty imieniem Yuuya Sakaki, który stale trenuje, by brać udział w będącej motywem przewodnim cyklu grze karcianej. Jego wielkim marzeniem jest stać się graczem nie tylko silnym, ale także takim, który będzie niósł ludziom radość. Czy mu się to uda? Cóż, wierni fani cyklu pewnie się przekonają, pozostali ominą szerokim łukiem. Polecane wiernym fanom całości.
Komentarz podsumowujący nie będzie długi, gdyż jak sami widzicie sezon wiosenny opiera się głownie na adaptacjach gier i karcianek. Powiem szczerze, że czuję się zawiedziona, gdyż na tych kilkadziesiąt pozycji zainteresowało mnie... chyba zdołam to policzyć na palcach jednej ręki: M3 ~Sono Kuroki Hagane~, Mushishi Zoku Shou i być może Goukoku no Brynhildr oraz selector infected WIXOSS. 
Żałuję, że brak tej wiosny jakiejś nowości z gatunku horror/ dramat/ psychologiczny wypełnionych licznymi, skomplikowanymi tajemnicami, zagadkami i przemocą. Ale... może w końcu się doczekam...Artykuły, z których korzystałam przy budowie tekstu:
http://tanuki.pl/news/753
http://ogisai.blogspot.com/2014/03/zapowiedzi-anime-wiosna-2014.html

6 komentarzy:

 1. czym jest wielki jenot i czemu mówi mi jak mam RZyć :C

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy wiesz, że możesz na Bloggerze sama hostować swoje obrazki i nie musisz hotlinkować z Tanuki.pl? Nie ma limitu obrazków poniżej pewnej rozdzielczości (która jest i tak ogromna), więc naprawdę nie trzeba się ograniczać.
  W dodatku męczę się czytając Twojego bloga, bo używasz zarąbiście maleńkiego fonta, w dodatku szeryfowego, a on na ekranach bardziej męczy (szeryfowe zaleca się do druku, na strony internetowe - bezszeryfowe). A szkoda, bo lubię czytać cudze opinie na początku sezonu :|

  OdpowiedzUsuń
 3. nie będziesz już prowadziła bloga kulinarnego ?
  :(

  OdpowiedzUsuń